Mezoterapia igłowa

Kosmetologia porady

Created with Sketch.

Przedłużanie młodości jest obecnie bardzo modne. Coraz więcej ludzi korzysta z możliwości, jakie daje współczesna kosmetologia i nie wstydzi się do tego przyznać. Wielu ludziom zależy na tym, by wyglądać na mniej lat niż rzeczywiście mają. Istnieje wiele sposobów zatrzymywania młodości lub przywracania jej. Zabiegi odmładzające lub powstrzymujące starzenie się, dotyczą przede wszystkim skóry lub tego, co znajduje się bezpośrednio pod nią. Cera jest wszak świadectwem naszego wieku. Od jej wyglądu i stanu zależy ile lat przypisujemy innym i ile inni przypisują nam. Jednym z zabiegów przywracających młody wygląd skóry jest mezoterapia.

Mezoterapia igłowa -zabieg

Mezoterapia igłowa to zabieg, dzięki któremu można odmłodzić skórę na całym ciele. Zabieg polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio pod skórę, różnego rodzaju preparatów, których zadaniem jest intensyfikacja mikrokrążenia w naczynkach krwionośnych, znajdujących się w dolnych warstwach skóry. Od intensywności tego krążenia zależy to, czy skóra jest gładka, czy pomarszczona, jędrna czy obwisła, jednolita, czy pokryta celulitisem. Aktywne substancje wstrzykiwane podczas zabiegu, przyspieszają też spalanie tkanki tłuszczowej nagromadzonej pod skórą. Mezoterapia igłowa wykorzystuje zjawisko zwane lipolizą.

Preparaty stosowane w mezoterapii igłowej

W zależności od potrzeb i zakładanego efektu, w mezoterapii igłowej stosuje się preparaty witaminowe lub roślinne. Najpopularniejsze z nich to elkarnityna, krzemionka, wyciąg z karczocha i kofeina. Preparaty te to substancje ujędrniające, wygładzające lub eliminujące przebarwienia skórne. Wybór preparatów zależy także od okolicy ciała, w której przeprowadzany jest zabieg. Mezoterapia igłowa stosowana jest na całym ciele. Inne preparaty stosuje się do wygładzania lub odbarwiania skóry twarzy, innych używa się do likwidacji rozstępów na brzuchu, kolejne stosuje się przy usuwaniu skórki pomarańczowej na biodrach, pośladkach czy ramionach. Mezoterapia to także zabieg powstrzymujący wypadanie włosów i łysienie.

Efekty mezoterapii igłowej

Jednorazowe wstrzyknięcie preparatu nawilżającego, odżywiającego, wygładzającego czy powstrzymującego wypadanie włosów, nie da wyraźnych efektów. Na początku przeprowadza się kilka zabiegów, średnio co siedem dni. Po skończonej serii, profilaktycznie wykonuje się jeden zabieg w miesiącu. Mezoterapia jest bardzo popularna, gdyż jej efekty są bardzo widoczne i długotrwałe. Metoda ta pozwala szybko, bezinwazyjnie i bezboleśnie pozbyć się obwisłych policzków, rozstępów, zmarszczek, przebarwień i skórki pomarańczowej lub nie dopuścić do pojawienia się ich.