Lifting twarzy

Kosmetologia porady

Created with Sketch.

Młodość ma swoje problemy, ale także prawa i przywileje. Jednym z nich jest wygląd. Niezależnie od tego, czy akceptujemy to jak wyglądamy w wieku lat dwudziestu, niezaprzeczalny jest fakt, że wyglądamy wówczas młodo i świeżo. A wszystko to zawdzięczamy młodej cerze, która jest sprężysta, równomiernie i ładnie ubarwiona, jędrna i gładka.

Twarz przed liftingiem

Pierwsze myśli o liftingu twarzy pojawiają się wtedy, gdy przestaje nam się podobać twarz, którą codziennie widzimy w lustrze. Coś się zmieniło. Twarz nie ma już tak wyraźnych konturów, w niektórych miejscach pojawiły się zmarszczki, kąciki ust opadły, a pod oczami pojawiły się brzydkie worki. Co gorsza, zmian tych, nie da się usunąć, ani powstrzymać, żadnymi kremami, masażami, czy peelingami.

Lifting twarzy

Lifting twarzy, to interwencja chirurgiczna, polegająca na naciągnięciu skóry i wycięciu jej nadmiaru. Zanim się to zrobi, trzeba wykonać plastyki mięśni i powięzi znajdujących się pod skórą, którą chce się naciągnąć. Najczęściej dotyczy to dolnych partii twarzy, a więc policzków, okolic żuchwy i podbródka, choć można także poddawać liftingowi skórę skroni i czoła. W uzasadnionych przypadkach, lifting twarzy łączy się z odsysaniem tłuszczu, szczególnie z dolnych partii twarzy.

Przebieg zabiegu

Lifting twarzy, to operacja chirurgiczna przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. Skórę nacina się i zszywa w niewidocznych miejscach na skroniach i za uszami. Zabieg ten jest ingerencją w miękkie tkanki twarzy i wymaga dużej wiedzy, doświadczenia i precyzji. Operacja liftingu twarzy i szyi trwa około trzech godzin.

Po zabiegu

Po operacji może występować obrzęk twarzy i wycieki z ran. Przez jakiś czas można odczuwać zbytnie napięcie skóry, szczególnie za uszami. Może też wystąpić częściowy brak czucia na twarzy. Przez kilka dni trzeba nosić opatrunki i szwy. Podstawowa rekonwalescencja trwa dwa tygodnie, a na pełny efekt zabiegu, trzeba czekać około trzech miesięcy.

Lifting twarzy, efekty

Efektem zabiegów chirurgii plastycznej na twarz, jest naciągnięcie skóry, usunięcie jej nadmiaru i osiągnięcie tym samym, odmłodzonego wyglądu twarzy. Efekt operacji jest ściśle uzależniony od tego ile lat ma pacjent, jak wyglądał przed zabiegiem i jak ukształtowana jest tkanka miękka i kostna jego twarzy.

Lifting twarzy, powikłania

Jak każdemu zabiegowi chirurgicznemu, tak i liftingowi twarzy, mogą towarzyszyć powikłania. Najczęstszymi powikłaniami po takich zabiegach są krwiaki, stany zapalne i sączenie się ran. Objawy te zwalcza się przy pomocy odpowiednio dobranych antybiotyków.