Wiele pań oczekujących dziecka, zastanawia się, czy depilacja w ciąży, to dobry pomysł. Kobiety w ciąży, chcą wyglądać równie atrakcyjnie jak przed ciążą. Czy depilacja może im zaszkodzić? Czy usuwanie owłosienia w czasie ciąży, ma jakiś wpływ na dziecko? Usuwanie w okresie ciąży, włosków porastających skórę, samo w sobie nie jest szkodliwe. Problem polega na doborze odpowiedniej metody depilacji. Specjaliści odradzają w tym czasie, chemiczną depilację skóry. Depilacja taka, polega na wcieraniu w skórę preparatów o dość silnym działaniu chemicznym. Istnieje pewne ryzyko, że substancje zawarte w tych preparatach, wnikną przez skórę do organizmu kobiety i zaszkodzą dziecku. Na wszelki wypadek, na czas ciąży, lepiej zastąpić ją innymi zabiegami depilacyjnymi.

Golenie w ciąży

Panie oczekujące dziecka, bez żadnych obaw mogą golić skórę maszynkami do golenia. Ten rodzaj depilacji, nie daje co prawda najbardziej satysfakcjonujących efektów, ale jest w pełni bezpieczny.

Depilacja woskiem

Równie dobrym rozwiązaniem w okresie ciąży, jest depilacja woskiem. Depilację taką, można wykonywać na zimno i na ciepło. Ten drugi rodzaj jest trudniejszy, bo trzeba wiedzieć, do jakiej temperatury rozgrzać wosk. Depilacja woskiem, polega na przyklejeniu do skóry specjalnego plastra i oderwanie go. Plaster najlepiej przykleić na skórę posypaną pudrem lub talkiem. Dzięki temu, plaster przylgnie do włosów, a nie do skóry.

Depilacja pastą cukrową

Ten rodzaj depilacji jest najbardziej naturalną metodą usuwania owłosienia. Zdaniem specjalistów, jest to najlepsza metoda depilacji w ciąży. Pasta cukrowa, nie tylko usuwa włoski, ale także odżywia i regeneruje skórę. Pastę taką, sporządza się z cukru pudru i soku z cytryny. Papkę nakłada się na skórę, po czym odrywa od niej razem z włoskami.

Depilacja laserowa

Tej metody usuwania włosków, zdecydowanie nie poleca się na czas ciąży. Depilację laserem lepiej odłożyć na inny termin. Depilacja taka, to często nie jeden zabieg, ale kilka. Poza tym, działanie promieniami laserowymi na skórę w tym czasie, nie jest zbyt korzystne.

Depilacja w gabinecie

Wiele pań, podczas ciąży, woli korzystać z depilacji w gabinecie. Zwłaszcza w późniejszych miesiącach, czynności depilacyjne, mogą być utrudnione. W gabinetach kosmetycznych, można skorzystać z depilacji woskiem i pastą cukrową. Obie te metody są dobre na czas ciąży, ponieważ pozostawiają skórę gładką na dłuższy czas.